Bezpiecznik hebelkowy .. 5-30A DC

Neuf

Automatyczny bezpiecznik hydro-magnetyczny z przełącznikiem hebelkowym (dźwigniowym)

Plus de détails

70,00 zł

Ajouter à ma liste

En savoir plus

Automatyczne bezpieczniki hydromagnetyczne różnią się znacznie od typowych bezpieczników termicznych.
Przede wszystkim są trwalsze, szybsze i bardziej dokładne, a co najwazniejsze ich praca nie jest zależna od czynników temperaturowych.
W zwykłych automatach nadmiarowych wykorzystywany jest bimetal, który nagrzewa się pod wpływem przepływającego prądu i odkształca się.
W bezpiecznikach hydromagnetycznych zamiast bimetalu zainstalowana jest precyzyjna cewka indukcyjna która wytwarza pole magnetyczne proporcjonalne do przepływającego prądu. Po przekroczeniu określonej wartości prądu, pole magnetyczne jest na tyle duże, że przesuwa rdzeń,
który wyłącza bezpiecznik. Szybkość działania bezpiecznika regulowana jest w sposób hydrauliczny, rdzeń porusza się w specjalnym silikonowym płynie, który dodatkowo spowalnia proces wyłączenia. Dzieki temu można budować bezpieczniki o różnej charakterystyce czasowej. 
Bardzo ważne dla bezpieczeństwa jest to, że nawet przytrzymanie przełącznika w pozycji ON nie blokuje mechanizmu rozłączającego. To oznacza, że nawet jeśli użytkownik na siłę będzie blokował bezpiecznik to on i tak rozłączy obwód w przypadku zbyt wysokiego prądu.

Oferowane prez nas bezpieczniki maja charakterystykę "medium" czyli dość uniewersalną do różnych zastosowań.  W razie potrzeby mozemy na zamówienie dostarczyć bezpieczniki o innych charakterystykach czasowych. 

Avis

No customer comments for the moment.

Donnez votre avis

Bezpiecznik hebelkowy .. 5-30A DC

Bezpiecznik hebelkowy .. 5-30A DC

Automatyczny bezpiecznik hydro-magnetyczny z przełącznikiem hebelkowym (dźwigniowym)

Donnez votre avis

27 other products in the same category: